Andalusie ~ 755 m.n.m.

Vía ferrata Igualeja - D

4.0 | 14

Předpovídám počasí..
Převýšení: 28m
Parkoviště: 36.6325°, -5.1181°
Ferrata: 36.6332°, -5.1171°
40min
doba
10min
nástup
20min
sestup
94m
délka

Popis

Opravit údaje

Charakteristika

Via Ferrata se nachází v těsné blízkosti městečka Igualeja, jedná se o těžší z ferrat v Andalusii. Nesmí Vás překvapit pár převisů a kolmé lezení po kramlích, ale i bez umělých vstupů, které se pravidelně střídá s traverzy, kde jsou kramle většinou jen pro ruce, lano je sice prověšené, ale ne tak moc jako na jiných zdejších ferratách, takže se dá za něj docela dobře držet. Na trase jsou 4 obtížnější místa, hned začátek - kolmý výstup v lehkém převisu ubíhající šikmo vpravo může leckoho potrápit, 2 traverzy a finální kolmý výstup v lehkém převisu.

Příjezd

Lze parkovat téměř v centru, u dětského hřiště a místního splavu.

Nástup

Od parkoviště se vydejte dále ve směru příjezdu z hlavní silnice za dětské hřiště, cesta se mírně stáčí vlevo dokud nenarazíte na TOPO. Za ním pokračujte vyšlapanou pěšinkou vlevo, přejděte vyschlé koryto potoka a vzhůru ke skalnímu masívu. Začátek ferraty je označen dobře viditelnou cedulí.

Sestup

Z vrcholu ferraty se vydejte vyšlapanou cestou zpět do městečka proti směru hodinových ručiček, dojdete téměř až k nástupu na ferratu kde odbočíte vpravo a po přístupové cestě zpět na parkoviště.

Zajímavosti

Z vrcholu jsou kouzelné výhledy na vesničku Igualeja a okolní andaluskou krajinu.


14 vylezlo
4.0
6
4
2
2
0

Načítám hodnocení

Ferraty v blízkosti


vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

Okolí

Booking.com

načítám mapu..

Hledat

Ferraty

Lezci

Články

Nic jsme nenašli