


















Charakteristika
Via ferrata na krásném kusu stolové hory, která jako by se vysunula ze země. Jedná se převážně o traverz, kde se prolézá i jeskyní (čelovka není potřeba) a klíčové místo je na konci druhého úseku trasy, kde se musí slézt obtížnost B/C. Zbytek ferraty je obtížnosti max B. Ferrata je orientovaná na východní stěně.
Tato ferrata není samostatně značená, primárně slouží jako přístup k lezeckým cestám.
Příjezd
Castelnovo ne´ Monti -> parkoviště Piazzale Dante, které je přímo pod horou. Za pěkného počasí je skála obsypána horolezci, parkuje se přímo na příjezdové cestě i několik set metrů od parkoviště.
Nástup
Z parkoviště cca 400m kolem chaty s občerstvením a dále kolem kostelíku po stezce pod východní stěnou. Držte se těsně pod stěnou, na které je červeno-bílá značka s ručním nápisem Ferrata hned u skalního průchodu, kterým musíte projít.
Sestup
Zpět na parkoviště spodní stezkou.
Zajímavosti
Můžete navázat na další ferraty Degli Alpini nebo Orto Del Mandorlo, které vedou na vrchol stolové hory.
(Více autorů)