Dachsteingebirge ~ 2015 m.n.m.

Klettersteig Nordwand - Krippenstein - E

5.0 | 94

Předpovídám počasí..
Převýšení: 230m
Parkoviště: 47.5479°, 13.7064°
Ferrata: 47.5294°, 13.6939°
1h 30min
doba
1h
nástup
15min
sestup
850m
délka

Popis

Opravit údaje

Charakteristika

Obtížná, ale krásná ferata na severní stěně Krippensteinu s cestou na jeho vrchol!

Cesta má jednoduchý nástup přes ferratu Himmeleck obtížnosti A/B o délce 600m, která končí u vrcholu s kamzíkem. Vlevo začíná ferrata Gams, rovně Nordwand. Prvních cca 450m ferrata pokračuje víceměně lehkým klesáním v traverzu a poté trochu obtížnějším sestupem k lanovému mostu a lehkým výstupem po plotnách k k 15m žebříku, kde začíná náročný, 200m výstup kolmou severní stěnou. Žebřík je možné vylézt z vnitřní strany, nicméně na jeho konci jen třeba přelézt na vnější stranu do převisu D a vylézt na skálu, a dále pořád kolmo nahoru, kde se střídají obtížnosti C/D až D/E. Po celou dobu je na skále dostatek ocelových stupů, výstup není nikterak technicky náročný, ale po fyzické stránce dá ferrata zabrat i zkušeným lezcům. Po cca 100 výškových metrech se dostanete k Base Exitu - místu pro seskok Base jumperů. V tomto místě jste lehce za polovinou ferraty, druhá část je celkově malinko méně fyzicky náročná, ale s jedním nejtěžším, asi 8m výstupem otevřeným komínem E, avšak i zde je dostatek ocelových stupů. Těsně nad Base Exitem je možnost ferratu opustit lehčí variantou C (není zakreslena na topu).

Na ferratě není žádný vyloženě záludný úsek, vysoká obtížnost spočívá především v její délce a exponovanosti, vyžadující velice dobrou fyzickou kondici.

K ferratěu se doporučuje výstup lanovkou. Ceník zde: https://dachstein-salzkammergut.com/en/tickets-offers/tickets-summer/single-tariffs

Příjezd

Linz - Bad Ischl - Hallstatt - Winkl - ve Winklu se dáte doprava před mostem a poté druhou odbočkou doprava opět před mostem. Silnice vás navede až k lanovce a parkovišti. Viz. GPS souřadnice parkoviště.

Nástup

Následujte cestu mírně stoupající k Fünf-finger. Sledujte infotabuli s ukazateli k přístupu. Cesta k přístupu na ferratu je značena žlutě.

Sestup

Sestup z vrcholu k lanovce.

Zajímavosti

- tři ferraty na jednom místě - Krippenstein

- velmi náročná ferrata pro ty nejzkušenější! 

- možnost kempovat u jezera, projít se v Hallstattu, prřípadně navštívit o jiné ferraty v okolí


94 vylezlo
5.0
84
10
0
0
0

Načítám hodnocení

Ferraty v blízkosti


vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

Okolí

Booking.com

načítám mapu..

Hledat

Ferraty

Lezci

Články

Nic jsme nenašli