Dolomiten ~ 2735 m.n.m.

Cesco Tomaselli - D

4.5 | 113
přidal: Petr Tomsa

Předpovídám počasí..
Převýšení: 950m
Parkoviště: 46.5195°, 12.0083°
Ferrata: 46.5438°, 12.0174°
2h 20min
doba
1h 40min
nástup
2h 40min
sestup
345m
délka

Popis

Opravit údaje

Charakteristika

Celkem slušně exponovaná via ferrata, nejtěžší místo je traverz hned na ve spodní pasáži (některý zdroje to klasifikujou dokonce jako obtížnost D/E,ale za mě je to slušný déčko).Jakmile přelezeš traverz, máš vyhráno. Ferrata je ve spodní části dost ošlapaná a je tam minimum přírodních chytů a stupů, takže to jdeš pěkne přes ruce. Za mokra rozhodně nenastupovat na skálu. Parkování u lanovky,čim dýl přijedeš, tím horší to máš s hledáním místa. Když je parkoviště plný, tak rozumně,kdekoliv podél silnice (italove to tolerujou)

Příjezd

Praha - Rozvadov - Mnichov - Cortina d´Ampezzo - Passo Falzarego

Nástup

Z parkoviště po cestě č. 402 do sedla Forcella Travenanzes a dál pak po cestě č.208 k bivaku della Chiessa. Kousek za bivakem je nástup na ferratu (značeno).

Sestup

Sestup je zpočátku taky po ferratě (obtížnost C), poté šotolinovou cestou až k bivaku della Chiessa a následně sejdeš k autu po cestě, kterou si šel nahoru.Druhá sestupová varianta je u bivaku odbočit směrem na rifugio Monte Lagazuoi a odtud sestoupit tunelem (1200m dlouhý - čelovka nutná) Galeria del Lagazuoi. Případně se od rifugia vydat po cestě Alta Via Fanis Veronesi. Všechny cesty tě dovedou pod lanovku, kde si ráno trasu začinal.

Zajímavosti

Za pěknýho počasí super výhledy na obě Tofany, který jsou hned vedlePři lezení se člověk může pokochat zbytkama prapůvodních žebřiků, který tam jsou ještě z dob první světový válkyFerrata končí skoro ve 3000 m.n.m (2989)

(Více autorů)


113 vylezlo
4.5
88
21
3
1
0

Načítám hodnocení

Ferraty v blízkosti


vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

Okolí

Booking.com

načítám mapu..

Hledat

Ferraty

Lezci

Články

Nic jsme nenašli