Dolomity ~ 2466 m.n.m.

Via ferrata degli Alleghesi Civetta - C

4.5 | 90

Předpovídám počasí..
Převýšení: 800m
Parkoviště: 46.4026°, 12.1007°
Ferrata: 46.3832°, 12.0598°
3h 30min
doba
3h
nástup
4h 30min
sestup
2km 150m
délka

Popis

Opravit údaje

Charakteristika

Krásná ferrata na vrchol Civetty - 3 220 metrů. Ferrata je mixem vertikálního lezení a hřebenovky. Úseky obtížnosti C se vyskytují v menší míře a většinu délky ferraty se jedná o lehčí obtížnost B. Po celou dobu lezení máte krásné výhledy na Dolomity. 

Pozor, jedná se o velmi náročnou a dlouhou trasu, za jeden den se prakticky nedá stihnout, pokud nejste extrémně rychlí. Doporučujeme spát v chatě Rifugio Coldai nebo v chatě pod vrcholem. 

Příjezd

Dojedete do Cortiny d´Ampezzo a přes Passo Giau na Selva di Cadore. Zde odbočít vlevo směr Pecol a zastavíte v městečku Palafavera na velkém parkovišti.

Nástup

Z Palafavery se vydáte kousek dál po parkovišti směr Pecol a u cedule odbočite doprava nahoru na cestu, která vede pod vleky. Po cestě směr Riffugio A. Sonino. U chaty se dáte nahoru doleva po pěšině 557 směrem k chatě Refugio Coldai, ze které je to ještě cca 1,5h k nástupu. Cesta hodně klame. Je zde několik odboček nahoru, ale nevěnujte jim pozornost. Potkáte několik zajištěných cest, které už vypadají jako ferrata, ale nejsou. Doprava běžte až u jediného rozcestníku, který potkáte. Cedule jsou přidělané na kamenech a je zde i cesta k ferratě. 

Sestup

Z vrcholu po cestě k Riffugio M.V.Torrani a z ní po jednoduché ferratě A/B směrem dolů, kde se napojíte na cestu 557, po které se lze vrátit zpět k autu. Musíte opět dojít k rozcestníku, u kterého jste odbočovali.


90 vylezlo
4.5
70
14
6
0
0

Načítám hodnocení

Ferraty v blízkosti


vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

Okolí

Booking.com

načítám mapu..

Hledat

Ferraty

Lezci

Články

Nic jsme nenašli