Julian Alps ~ 2059 m.n.m.

Via Italiana - Mangart - C

4.5 | 379

Předpovídám počasí..
Převýšení: 300m
Parkoviště: 46.4438°, 13.642°
Ferrata: 46.4455°, 13.6522°
1h 15min
doba
1h
nástup
30min
sestup
500m
délka

Popis

Opravit údaje

Charakteristika

Rozhledová, dobře odjištěná cesta vedoucí v severní stěně hory Mangart s panoramatickými a dalekými výhledy. Cesta končí na hraničním hřebenu Itálie - Slovinsko

Příjezd

automobilem: Po dálnici Salzburg - Villach - Tarvisio. Odkud pojedete směr SLO (Slovinsko) - Bovec. Za hraničním přechodem na Predilském sedlu (hranice Itálie - Slovinsko) je křižovatka před novým silníčním mostem. Zde do leva směr MANGART. Po několika kilometrech začíná horská (mýtná) silnice po které vyjet na vyznačené parkoviště. Poplatek za výjezd je 10 EUR/automobil (07/2022). Alternativně lze dojet až na Mangarské sedlo (kde silnice dělá jednosměrnou smyčku), aktuálně (07/2022) je zde oficiální zákaz vjezdu, parkuje se před závorou v cca 1900 m n.m. a níže (v hezké dny a zejména víkendy je hodně aut).

Nástup

Z oficiálního parkoviště, nebo ze silniční smyčky v Mangarském sedla do Forcella Mangart. Odsud po značené turistické cestě směr "Via Italiana" - nebo "Bivaq Norraga" - případně "Laghi Fusine". Z hraničního sedla sestup směr bivak Nogarra. Umístění bivaku poznáte podle improvozovného heliportu na skalním bloku, který je nad bivakem. Je možné traverzovat ke stěně (kde je nástup ferraty), nebo sestoupit k bivaku a odsud vyrazit ke stěně (značené).

Sestup

Na konci cesty se napojit na turistickou cestu a sestoupit směrem k horské silnici. Doporučujeme zastávku na horské chatě "Koča při Mangarském sedlu"

Zajímavosti

Mýtná silnice na Magratské sedlo.

(Více autorů)


379 vylezlo
4.5
279
85
14
1
0

Načítám hodnocení

Ferraty v blízkosti


vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

Okolí

Booking.com

načítám mapu..

Hledat

Ferraty

Lezci

Články

Nic jsme nenašli