Kitzbüheler Alpen ~ 1523 m.n.m.

Tristkogel Klettersteig - C/D

4.0 | 28

Předpovídám počasí..
Převýšení: 220m
Parkoviště: 47.3863°, 12.459°
Ferrata: 47.3969°, 12.4623°
1h
doba
1h 30min
nástup
1h 30min
sestup
850m
délka

Popis

Opravit údaje

!!! Ferrata je od června 2020 zrušena !!!

Charakteristika

Tristkogel Klettersteig je pěkná ferrata v krajině oblopené lesy a zelení, která je ideální na jednodenní výlet, obzvlášť pokud jste někdě v blízkosti Zeel am See a chcete si vyrazit na lezení kolem. Nástup je trochu delší, hodně do kopce, ferrata sama o sobě je ale zábavná a jsou tam i přes deklarovanou relativně lehkou obtížnost místa, kde se člověk zapotí. Vrchol je parádní a když vyjde počasí, výhledy stojí za trochu odpočinku.

Příjezd

Od Kitzbühelu přes Aurach po Pass Thurn Strasse. Za restaurací Hechenmoos odbočte vlevo a jeďte nahoru po Grüntalweg, minete zákaz vjezdu a pokračujte po  lesní cestě Kelchalmweg na parkoviště za ruinama. Na konci cesty jsou závory a ukazatele, kousek za parkovištěm.

Nástup

Z parkoviště půjdete nahoru po vyznačené cestě směr Tristkogel Klettersteig přes Oberkaseralm (cca 1750 m), za budovou u napajedla po svahu přímo nahoru ke skále.

Sestup

Z vrcholu sejdete přes značený západní hřeben až k rozcestníku, napojíte se opět na přístupovku a přes pastviny k parkovišti. Alternativně se můžete zastavit v Kelchalm - Bochumer hütte na pifko a dobré jídlo.


28 vylezlo
4.0
9
12
4
1
2

Načítám hodnocení

Ferraty v blízkosti


vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

Okolí

Booking.com

načítám mapu..

Hledat

Ferraty

Lezci

Články

Nic jsme nenašli