Gardasee Berge ~ 148 m.n.m.

Sentiero Contrabbandieri - Massimo Torti - Schmuggler Weg - C/D

4.5 | 176

Předpovídám počasí..
Převýšení: 100m
Parkoviště: 45.8565°, 10.8306°
Ferrata: 45.859°, 10.8321°
2h
doba
35min
nástup
45min
sestup
1km 900m
délka

Popis

Opravit údaje

Charakteristika

Dříve touto cestou chodili pašeráci, nyní tam narazíte hlavně na místní vůdce s klienty. Tato ferrata není klasickou ferratou. Jedná se o cestu ve skále nad jezerem Lago di Garda a ač se zdá jednoduchá, jsou tam exponované pasáže C/D a některé pasáže si dokonce musíte odjistit sami vlastním lanem a expreskami. Bez vlastního lana jen pro velmi zkušené alpinisty!!

Příjezd

Innsbruck - Brenner - dále směr Verona, sjezd Lago di Garda Nor. Přes Torbole pojedete do Riva del Garda, ze které se vydáte na Val di Ledro, projedete dlouhým tunel a přes městečko Biacesa pojedete směr Pregasina. Následuje další dlouhý tunel a hned za ním je zatáčka s vyhlídkou a sochou, kde zaparkujete.

Nástup

Z parkoviště půjdete zpět k tunelu, ale před ním odbočíte doprava na asfaltovou cestu (jezdí po ní mnoho cyklistů) a půjdete směrem dolů. Po několika zatáčkách se dostanete ke kamenné cedulce "Traccio Lino" a dáte se doleva na štěrkovou pěšinu. Po ní se dostanete k viditelnému okraji skály, kde je cedule se začátkem ferraty a bezpečnostní síť.

Sestup

Ferrata končí na silnici, po které se musíte vrátit zpět k autu. 

Zajímavosti

Doporučujeme vzít vlastní lano a expresky.


176 vylezlo
4.5
101
46
21
7
1

Načítám hodnocení

Ferraty v blízkosti


vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

Okolí

Booking.com

načítám mapu..

Hledat

Ferraty

Lezci

Články

Nic jsme nenašli