Southern Carnic Alps ~ 590 m.n.m.

Ferrata La Farina del Diavolo - C

4.5 | 62

Předpovídám počasí..
Převýšení: 290m
Parkoviště: 46.4134°, 12.9332°
Ferrata: 46.4169°, 12.9326°
2h
doba
15min
nástup
45min
sestup
230m
délka

Popis

Opravit údaje

Charakteristika

Via ferrata vedle vodopádu s krátkým nástupem i sestupem. Cul-de-sac s visutým mostem a vyhlídka pod kaskádou poskytují řadu krásných fotogenických výhledů. Vhodná jako rodinná ferrata s většími dětmi, které už mají aspoň trochů zkušeností. Ferrata však nemá žádnou únikovku, takže jakmile nastoupíte, není jiná možnost než dolézt až na vrchol. Dobře rozdělte svůj silový fond, ferrata se postupně ztěžuje a ztěžuje.

Pokud je hodně vody a vodopád skálu zaplaví, je lezení po ferratě ZAKÁZANÉ a NEBEZPEČNÉ!

Příjezd

Z průsmyku Plöcken, Tarvisio nebo Udine do Tolmezza a odtamtud po SS52 do Villa Santina. U západního vjezdu do města, za Eurosparem, parkujte naproti hřbitovu.

Nástup

Přes SS52 kolem hřbitova po cestě k začátku ferraty ve 290 m.n.m.

Sestup

Z konce ferraty přes brod přes potok Radime a po cestě až na rozcestí: Zde můžete buď jít doprava do vesnice Lauco a vrátit se do Villa Santina hromadnou dopravou, nebo pokračovat po cestě s názvem "Troi dai Cretz" rovnoběžné s vrcholovým hřeben do Villa Santina. Ve spodní části obce pokračujte podél státní cesty a vraťte se zpět k hřbitovu.

POZOR: Na začátku roku 2020 byla cesta zpět zablokována pádem kamenů. Sestupovat musíte okolo a zpět přes vesnicí (+30 min.).

Zajímavosti

V okolí je několik míst na skalní horolezení.


62 vylezlo
4.5
33
25
4
0
0

Načítám hodnocení

Ferraty v blízkosti


vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

Okolí

Booking.com

načítám mapu..