Murzstegské Alpy ~ 882 m.n.m.

Falkenstein Klettersteig (C/D var. D/E) - C/D

5.0 | 264

Předpovídám počasí..
Převýšení: 140m
Parkoviště: 47.6697°, 15.5319°
Ferrata: 47.6722°, 15.5335°
1h 30min
doba
15min
nástup
45min
sestup
400m
délka

Popis

Opravit údaje

Charakteristika

Falkensteinská ferrata je skvělá, ale poměrně náročná 400m dlouhá sportovní via ferrata uprostřed Mürztalu. Ferrata byla pečlivě naplánována staviteli (přírodní park Mürzer Oberland, podporovaný odnožemi alpského klubu Edelweiss a Mountain Club) vpravo a vlevo od Krampengully. Vrcholem je 30 metrů dlouhý 3-kabelový most, který překlenuje malou soutěsku. Ambiciózní lezci na via ferraty budou mít plnou výzvu na "Helis pilířovém vstupu" (D/E). Cvičební kolo je doporučeno pro začátečníky. Z konce výstupu se dostanete na vrchol jen pár kroků a odtud je vidět na sousední Falkensteinalm s chatou, kde můžete pohodlně zakončit den via ferraty.

Falkensteinská ferrata (C/D): Po strmé rampě na převislou křižovatku (C) a dále na odpočívadlo Rabensteiner. Vyšplhejte po krásných plotnách (do B/C) do kouzelného lesa (tam si dejte pozor, když je mokro!) a opět rovným terénem (B) až k třílanovému mostu. Za mostem vede strmá rampa (B) ke spojení s „Helis-Pfeilereeinstieg“. Vylezte po strmém pilíři (C) až k nouzovému východu, poté traverzujte doleva pod hranu (B/C) k poslednímu skalnatému stoupání (C/D) a pokračujte k východu.

Heli Pillar Entry (D/E): Začíná velmi obtížně (D/E) na hladké stěně pod kopulí. Po rampě (D) doprava a po strmé desce (D) na pilíř. Projeďte kolem Falkensteiner-Rast (C, poté C/D), abyste se napojili na ferratu Falkenstein a vyjeli tudy.

Dodatek k obtížnosti: Možná o půl stupně těžší pro malé lidi, protože skoby jsou místy daleko od sebe.

Příjezd

Nástup

Z parkoviště na ulici, pár kroků směrem na Neuberg, pak u svatyně u cesty zahněte doleva a vystoupejte ke vchodům.

Vstupní výška: 930 m

Sestup

Od sjezdu pár kroků na vrchol a krátce musíte sestoupit na západ na lesní cestu. Tam buď doleva, strmě lesem ke vchodům (červeně a bíle značené a ¼ hodiny) nebo jít na Falkensteinalm. Sestup z Almu po turistické stezce na východ (30 min.).

Poznámky: Když je mokro - například v den zahájení v květnu 2022 - je via ferrata nepohodlná nebo obtížnější na lezení.

Zajímavosti

Pozor: Tato via ferrata není začátečnická via ferrata - na C/D nebo D/E musíte být docela odvážní (pro malé lidi možná o půl stupně obtížnější, protože skoby jsou místy daleko od sebe)!


264 vylezlo
5.0
209
50
4
1
0

Načítám hodnocení

Ferraty v blízkosti


vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

Okolí

Booking.com

načítám mapu..

Hledat

Ferraty

Lezci

Články

Nic jsme nenašli