Bakony ~ 0 m.n.m.

Cuha-Valley - Megalománia - D

4.5 | 65

Předpovídám počasí..
Převýšení: 50m
Parkoviště: 47.36°, 17.8216°
Ferrata: 47.3539°, 17.8302°
40min
doba
15min
nástup
25min
sestup
250m
délka

Popis

Opravit údaje

Charakteristika

Jedná se o náročnější via ferratu díky těžkému traverzu D v samém závěru trasy. Začátek je ostrý kolmý výstup C, následuje lanový most a opět kolmý výstup. (V tomto místě vede odbočka šikmo vlevo - varianta E s extrémně těžkým traverzem.) Pokračujte rovně vzhůru výstupem C, na vrcholu je unikový východ směrem vpravo. Trasa pokračuje vlevo na další lanový most a poté poměrně dlouhý a těžký traverz D až k ferratě Rövid Vágta, kde se obě trasy spojí a následuje finiš v podobě výšvihu C/D na skalní vrchol. Ferrata je vhodná pro pokročilejší lezce, je dobře zajištěná ocelovým lanem s naprostým minimem umělých stupů.

Sezóna: 16.července - 14.února

Během rozmnožovací sezóny od 15.února do 15.července nelze vystoupat do některých horních částí lezeckých tras - bližší informace kterých konkrétních míst se toto opatření týká se nám však bohužel zjistit nepodařilo. Více informací viz. www.vasaltutak.hu

Příjezd

viz. GPS parkoviště.

Nástup

Z parkoviště se vydejte na východ kolem restaurace Köpince Fogado, po 50m se silnice stáčí vlevo, vy však pokračujte turistickou stezkou rovně, a po cca 100m na rozcestí odbočte vpravo. Po necelých 200m jiho-východním směrem dojdete ke korytu potoka, zde pokračujte opět vpravo směrem na jih cca 700m. K nástupu vlevo od stezky vedou dřevěné schody k ferratě Lemenet, u nástupu na Lemenet se vydejte vlevo po dřevěných schodech a chodníčcích cca 30 m až k nástupu na ferratu Megalománia.

Sestup

Z vrcholu se vydejte vyšlapanou lesní pěšinou vpravo, na stromech jsou růžové šipky, které vás během cca 5 min. dovedou k sestupové ferratě Lemenet. Sestup končí u přístupové cesty, po které se dostanete zpět na parkoviště.

Zajímavosti

Restaurace Köpince Fogado u parkoviště má skvělou domácí kuchyni, doporučujeme burger s trhaným vepřovým masem!


65 vylezlo
4.5
47
9
9
0
0

Načítám hodnocení

Ferraty v blízkosti


vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

Okolí

Booking.com

načítám mapu..

Hledat

Ferraty

Lezci

Články

Nic jsme nenašli