Totes Gebirge ~ 1920 m.n.m.

Bert Rinesch - Klettersteig - D

4.5 | 133

Předpovídám počasí..
Převýšení: 2100m
Parkoviště: 47.682°, 14.1198°
Ferrata: 47.7114°, 14.0705°
3h 30min
doba
3h
nástup
4h
sestup
700m
délka

Popis

Opravit údaje

Charakteristika

Jedná se o velmi známou ferratu, která vede na samotný vrchol Großer Priel, nejvyšší vrchol Totes Gebirge (2515m). Ferrata je náročná jak časově, tak i technicky. Většinou obtížnost C, D, okořeněno mnoha žebříky, někdy i v lehkém převisu. Z ferraty jsou krásné výhledy na okolní vrcholy (například Spitzmauer, kam vede také ferrata) a lze ji spojit s výstupy v Alpách. V žádném případě ji nenavštěvujte za mokra, nebo pokud nemáte dostatek zkušeností.  

(časy na topo úplně nesouhlasí, od parkoviště k chatě to lze dojít za 2h a nějaké drobné, potom hodina k nástupu. Sestup záleží na ročním období, když chytnete sníh, je to rychlejší než v kamení. Ferrata jako takové lze bez problémů vylézt za 3h, pokud nejste ve velké skupině a nedáváte si pauzy.)

Příjezd

Linz - sjezd na Graz po A9 - Hinterstoder - za ním rovně po hlavní a pak doprava na Polsterlucke. Zde je parkoviště.

Nástup

Dojdete na Prielschutzhaus. Odtud značenou cestou po červené k ferratě, než dojdete na rozcestí, pak odbočkou doprava na Großer Priel (taková nepříjemná a prudká cesta nahoru) a stále po červené k nástupu - nalevo máte ještě zbytky ledovce, napravo pak konec ferraty Südostsporn. Nástup se lehce mine, hlavně se držte vpravo, zleva na ferratu nelze nastoupit. 

Sestup

Po normální cestě zpět na Prielschutzhaus. Na jaře si, když budte mít štěstí, cestu urychlíte sjezdem po sněhu. Držte se vpravo, abyste poté opět natrefili na cestu dole, jinak budete mít problémy s jejím nalezením, všude je křoví a nelze se přes něj dostat:)

Zajímavosti

- krásné výhledy

- žebříky

- možnost výstupu na jiné ferraty


133 vylezlo
4.5
104
21
8
0
0

Načítám hodnocení

Ferraty v blízkosti


vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

Okolí

Booking.com

načítám mapu..

Hledat

Ferraty

Lezci

Články

Nic jsme nenašli