Vizentiner Alpen ~ 2034 m.n.m.

Via Ferrata Carlo Campalani - D

4.0 | 16

Předpovídám počasí..
Převýšení: 100m
Parkoviště: 45.6957°, 11.119°
Ferrata: 45.7202°, 11.1338°
30min
doba
2h
nástup
1h 45min
sestup
950m
délka

Popis

Opravit údaje

Charakteristika

Tato ferrata vede na jižní předvrchol Cima Carega. Jedná se o krátkou ferratu s těžšími úseky na začátku. Je zajímavá především ve spojení s výstupem na nejvyšší vrchol pohoří Cima Carega, ideálně pak i spojení s ferratou Sentiero Alpinistico Angelo Pojesi nabídne skvělou alpskou túru.

Příjezd

Ferrata se nachází nedaleko Verony. Z dálnice Verona - Vicenza sjedete asi 15 km východně od Verony sjezdem Na San Martiono a pojedete na Valle d´Illasi.  Přes Tregnago a Giazza se dostanete až k chatě Riffugio Revolto, kde se nachází parkoviště.

Nástup

Od chaty Riffugio Revolto půjdete po široké štěrkové cestě až k chatě Riffugio Passo Pertica. Cesta dál pokračuje směr k chatě Rifugio Scalorbi, u které zahnete prudce doleva na cestu 192 a budete pokračovat cca. do 2030 mnm, kde sejdete z cesty a traverzem se dostanete pod skalní stěnu, pod kterou ferrata začíná.

Sestup

Z ferraty pokračujete cca. 15 minut do sedla, ze kterého sejdete k chatě Riffugio Fraccaroli nebo pokračujete na samotný vrchol Cima Carega.  Od chaty sestoupíte směr Riffugio Passo Pertica a dále k autu.

Zajímavosti

Ferratu doporučujeme spojit s ferrata Angelo Pojesi, cesta je tak celkově mnohem více zábavná.


16 vylezlo
4.0
5
8
3
0
0

Načítám hodnocení

Ferraty v blízkosti


vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

vzdálenost: -km

Okolí

Booking.com

načítám mapu..